• 608 775 582
  • PO-PÁ: 8:00-18:00
  •  

OBJEDNEJTE SI VČAS NEJLEPŠÍ TERMÍNY A CHATY.

Při platbě využijte příspěvek od zaměstnavatele, benefity nebo kartu Sphere.

 

Turistické oblasti

Nejkrásnější hrady a zámky jižních Čech

15. 5. 2022

Kouzelná příroda s lesy a rybníky a malebné scenérie jižních Čech protkaná mnoha hrady a zámky je jednou z nejvyhledávanějších oblastí k dovolené. Cyklisté, vodáci, turisté i rybáři najdou v tomto kraji bezpočet vyžití, konkrétní tipy jsme sepsali zde. V tomto článku se zaměříme na nejkrásnější hrady a zámky, které jihočeský kraj může nabídnout. 

Východní Slovensko

18. 4. 2020

Východní Slovensko proslulo svými nádhernými historickými památkami, překrásnou přírodou, skvělým koupáním a výbornou gastronomií. Lze mu připsat mnohá „nej“, ať už v rámci Slovenské republiky, střední Evropy nebo dokonce celého světa. Některé pamětihodnosti se zapsaly na seznam Světového dědictví UNESCO. Tato oblast je také velmi přátelská a pohostinná. Co víc si může turista přát?

Vysoké a Nízké Tatry

31. 3. 2020

Tatranská příroda sází na svoji jedinečnou přitažlivost. Strmé štíty, prudké srázy, pestrobarevné, okouzlující louky, dechberoucí vodopády, ledová, průzračná jezera, známá jako plesa – to nikdy neomrzí. Stejně jako blahodárný, ostrý, vysokohorský vzduch, který nám ve městech chybí.

Špičková zimní střediska alpského typu s dokonale upravenými sjezdovkami v Nízkých i Vysokých Tatrách se staly vyhlášenými. V létě zase najdete v podhůří spoustu možností, kde po náročné túře či výletu báječně relaxovat. Moderní akvaparky a koupaliště lákají na termální prameny, ale i oblíbené vodní atrakce. Lidové tradice a zvyky si připomenete v jedinečných, malebných skanzenech. Milovníci folklóru tu také najdou dost příležitostí, jak se vrátit do minulosti, ať už díky muzeím nebo nejrůznějším kulturním akcím.

Západní Slovensko

18. 2. 2020

Západní Slovensko, to je báječná dovolená na dosah ruky. Divoká příroda, scenérie jako z výpravných filmů, ale především obrovské kulturní bohatství jen kousek za našimi státními hranicemi. To vše dělá tuto oblast mimořádně atraktivní. Lidé tu odnepaměti žili v úzkém sepětí s přírodou, v úctě a pokoře vůči předkům a tradicím. Západní Slovensko je země mnoha tváří. Je považována za nepsanou hradní velmoc, ale pyšní se i nenapodobitelnou lidovou architekturou, úžasné pro tělo i mysl jsou zdejší léčivé termální prameny.

Velká a Malá Fatra

18. 2. 2020

Oblast Velké a Malé Fatry otevírá svou náruč turistům, sportovcům, rodinám s malými dětmi, milovníkům historie i obdivovatelům přírodních skvostů a nabízí tak nepřeberné možnosti, jak trávit volný čas. Malou Fatru proslavil legendární zbojník Juraj Jánošík, vynikající místní delikatesy, lidový folklór, a především překrásná příroda. Pohoří Velká Fatra se zapsalo do povědomí lidí jako perfektní zázemí pro turisty a lyžaře, ale také jako kout země, kde se divoká příroda snoubí s překrásnou lidovou architekturou. 

Orava a Roháče

18. 2. 2020

Vysokohorskou turistikou prosluly strmé, nádherné Roháče. Oblast Oravy, to je malebná dědina se skanzeny i okouzlující příroda s horami, lesy i plesy a řekou Oravou, která dala jméno této čarovné části země. Na dovolené Vás čekají rozmanité vycházky a výlety, léčivé termální prameny, vzácné historické monumenty, kostelíky, ale také moderní akvaparky a vybavená lyžařská střediska alpského typu. Vítejte v této mimořádně pohostinné části Slovenska, na niž turisté nedají dopustit.

České Švýcarsko a Lužické hory

2. 2. 2020

První, co vás napadne při pohledu na malebné roubenky a divokou přírodu, kterou si člověk ještě zcela nepodmanil, je pocit harmonie. Přesně tak vypadá České Švýcarsko. Vše tu do sebe zapadá a tvoří neopakovatelný celek: skvostné zámky, drsně vyhlížející zříceniny, monumentální rozhledny, jedinečná skalní města, unikátní kulturní a historické památky. Symbolem národního parku České Švýcarsko se stala bezesporu Pravčická brána. Místo, kam putují i z velkých dálek nadšení výletníci, fotografové a milovníci přírody.

Kopce a skalní útvary, horské potůčky, překvapivé vyhlídky, pozůstatky lidové architektury, to vše najdete v pohoří Lužické hory rozprostírajícím se mezi městy Česká Kamenice, Nový bor a Liberec.

Plavba na pramici soutěskou mezi pískovcovými skalami patří k nezapomenutelným zážitkům, stejně jako dechberoucí výhledy z rozhleden. Pro rodiny s dětmi je tu hotový ráj. Mimořádně rozmanité turistické cíle uspokojí i ty nejnáročnější návštěvníky.

Sportovci tu najdou také dost příležitostí, jak protáhnout tělo. Pokud se věnujete umění, dýchne tu na vás závan inspirace. Kouzlem nevšední oblasti se nechali při své umělecké tvorbě ovlivnit takové slavné osobnosti, jako třeba hudební skladatel Fryderyk Chopin, Antonín Dvořák nebo Richard Wagner.

Jestliže dáváte přednost samotě, prosím, račte vstoupit. České Švýcarsko a Lužické hory nabízí i malebná, tichá, romantická zákoutí.

České středohoří a Žatecko

28. 11. 2019

Každý z nás by měl alespoň jednou za život vystoupat na památnou horu Říp a připomenout si, že podle pověstí se právě tady usídlili první Slované. V Českém středohoří ale najdeme i řadu dalších, velmi přitažlivých turistických cílů. Pohoří je sopečného původu a říká se mu také Kosmické hory. Nečekejte ostré štíty, ale zaoblené, kuželovité kopce, a také spoustu hradů, technických památek a malebných, pozapomenutých přírodních koutů.

Střední Čechy

31. 10. 2019

Nádherná, mírně zvlněná krajina ve středních Čechách byla odjakživa mimořádně štědrá. Zatímco ve středověku se tu těžilo zlato a stříbro, dnes nabízí tato část země jiná bohatství. Romantickou přírodu, monumentální hrady a zámky, jako třeba Karlštejn, Křivoklát a Kokořín, ale i naprosto unikátní památky, nad nimiž drží ochrannou ruku UNESCO. Jmenujme třeba kutnohorskou kostnici nebo Průhonický park. K tomu přičtěme malebnou scenérii v okolí Berounky, Vltavy a Sázavy, tedy řek, na které vodáci nedají dopustit.

Střední Čechy jsou jako stvořené pro pěší toulky i cyklovýlety. Najdete tu města plná zajímavých památek se skvělým rodokmenem, spoustu rozmanitých muzeí, ale i sportovní centra, moderní aquaparky a poutavé atrakce pro děti. 

Českomoravské pomezí a Pardubicko

25. 8. 2019

Perníkové srdce Čech, to je Pardubický kraj, jehož středem je město Pardubice, proslulé nejen tradičním perníkem, ale také Velkou Pardubickou. V tomto kraji hrají koně prim, kdo by neznal Kladrubský hřebčín, pyšnící se ochrannou známkou UNESCO. Oblast mnohých rybníků, luk a hájů s jedinými lázněmi v kraji ve městě Lázně Bohdaneč.

Na pomezí Čech a Moravy najdeme kraj vymezený krásnými starobylými městy, jako jsou Moravská Třebová, Vysoké Mýto, Svitavy, Polička a skvostná Litomyšl s renesančním zámkem. Oblast je protkána turistickými a cyklistickými trasami, zdejší mírně zvlněná krajina je ideální pro výlety na kolech. Kopce se zvedají až v oblasti Železných hor, kde protékající řeka Chrudimka vytvořila hluboká údolí a člověk vytvořil vodní nádrž Seč. 

10 000+

Zákazníků s námi jelo 2x a více

200+

Majitelů chalup je s námi přes 10 let

500+

Chat a chalup k pronájmu

98%

Zákazníků nás doporučuje