• 608 775 582

Články

Romantické pobyty na chatě pro dva

30. 11. 2018

Také jste unaveni každodenními starostmi a chcete rozptýlit sebe i svého partnera či partnerku? Zažijte tu pravou romantiku uprostřed nádherné přírody, kde budete jen vy sami dva a nikdo Vás nevyruší. Dopřejte si společnou dovolenou na chatě či chalupě, ať už v zimě či v létě, každé roční období má svoje výhody.

Vysočina

10. 10. 2018

Vysočina, někdy drsná, jindy zjihle romantická, je plná kontrastů. Oblast, kde je údajně nejčistší vzduch v zemi, nádherné starobylé zámky, romantická přírodní zákoutí. Ale také nejmodernější turistické atrakce a luxusní sportoviště.

Český ráj

9. 10. 2018

Nádherná příroda, půvabné vesničky, pískovcová skalní města. O kus dál nádherný zámek, malebné rybníky, úhledné návsi, lesy plné malin a hub. A také hluboké jeskyně, strže, zříceniny hradů a historické památky mimořádného významu. Tuto báječnou všehochuť najdete v překrásném Českém ráji. Díky skvěle značeným turistickým trasám a cyklostezkám můžete během dovolené získat skvělou fyzickou kondici. Terén je ale ideální i pro rodiče s malými caparty, manželské páry či seniory. Každý si tu najde to své. Oblast je svým způsobem natolik mimořádná, že patří mezi prestižní geoparky UNESCO.

Broumovsko a Náchodsko

8. 10. 2018

Kladské pomezí nadchne svojí rozmanitostí. Tato členitá oblast Broumovska a Náchodska nabízí nádherné výhledy, procházky v romantických údolích řek, světoznámá skalní města, ale i impozantní hrady a zámky či zajímavá muzea. Nádhernou krajinou se můžete toulat i pěšky nebo na kolech, terén je k tomu jako stvořený. Náchodsko nabízí v létě skvělé odreagování díky vodní nádrži Rozkoš, ale ani milovníci zimních sportů nebudou strádat. Poslouží jim zejména upravené běžecké stopy.

Babiččino údolí, zámek Ratibořice, lázně Velichovky, Adršpašsko-teplické skály, hospitál Kuks, stejně jako muzeum Waldemara Matušky, válečné bunkry či Naučná ovocná stezka, to vše tvoří jen malý díl jedinečně namíchaného turistického koktejlu. Pojďme se na něj podívat blíže.

Jižní Morava - Pálava a Lednicko-valtický areál

25. 9. 2018

Dechberoucí oblast Pálavy s Lednicko-valtickým areálem, který se pyšní nádhernými historickými stavbami, má také svůj nenapodobitelný ráz.

Jižní Morava - Slovácko a Bílé Karpaty

25. 9. 2018

Bílé Karpaty, které se rozkládají na moravsko-slovenském pomezí, jsou v mnoha ohledech zcela mimořádné. Roste tu tolik zajímavých rostlin, že se právě zvlněné, voňavé louky v této Chráněné krajinné oblasti spolu s lesy staly předmětem intenzivního světového výzkumu. Zejména nádherným orchideím se tu daří skvěle, a tak se tato lokalita přiřadila k místům, kde jich roste nejvíc. Také se zasloužila o prvenství co do množství druhů orchideí, a to v měřítku celé střední Evropy.

Jižní Morava - Moravský kras

24. 9. 2018

Jižní Morava dala světu Věstonickou Venuši, nejstarší keramickou sošku na světě. A také vynikající víno, které těží z toho, že tato oblast je u nás nejteplejší a nejsušší. Psaly se tu i důležité kapitoly našich dějin. Vznikla zde významná Velkomoravská říše, v 9. století se tu usadili první křesťané.

Nádherné hrady a zámky, fantastické technické a historické památky, stejně jako fotogenická, rozmanitá příroda a úžasné folklorní zvyky, které se dochovaly do dnešních dní, tvoří z jižní Moravy nesmírně atraktivní lokalitu.

JIžní Morava - Brno a okolí

24. 9. 2018

Svébytné, moderní Brno, které nadchne milovníky historie a nabídne svoji náruč všem, kteří chtějí poznat tep velkoměsta. 

Jižní Morava - Znojemsko a Podyjí

24. 9. 2018

Rozmanitá příroda a úžasné folklorní zvyky, které se dochovaly do dnešních dní, tvoří z jižní Moravy nesmírně atraktivní lokalitu. Lidé žijící na půvabném Znojemsku a Podyjí hýčkají skvělé vinice a starají se o to, aby vinné sklípky nikdy nevyschly.

Jižní Čechy

31. 8. 2018

Když se řekne „jižní Čechy“, každému se vybaví majestátné rybníky, krásné hrady, romantická příroda, hluboké lesy. A také třeboňský kapr, blahodárné lázeňské procedury nebo mimořádně zajímavé historické památky z dob husitského hnutí. K tomu přidejme skvěle upravené cyklostezky, turistické trasy, sportoviště, dětské atrakce, akvaparky a bazény.

Připomeňme i filmy režiséra Zdeňka Trošky – mohou se vám líbit nebo ne, ale jedno jim nelze upřít. Dokázaly proslavit půvabné jihočeské vesničky i tamní krajinu.