Muzeum čokolády a marcipánu Tábor
Muzea, galerie, památníky , okres Tábor
Muzeum, nacházející se v historickém centru Tábora, je to pravé místo pro čokoládové fanoušky.
Na ploše přes 1000 m2 se můžete dozvědět něco o historii čokolády, jejím pěstování, dovozu do Evropy a následném zpracování. Je zde také část, zabývající se marcipánem a jeho zpracováním.
Těšit se můžete na zajímavosti, jakými jsou například čokoládová socha Jaromíra Jágra, čokoládová fontána, marcipánový model Žižkova náměstí, galerie čokoládových klobouků apod. Děti určitě potěší pohádkový sklep, čertovské peklo, perníková chaloupka a permoníci.
Pro vás, co se nechcete jen dívat, je v muzeu připravena také tvořivá dílna, kde si vyrobíte suvenýr z čokolády či z marcipánu.
Neměli byste si nechat ujít ani čokolatérii, kde můžete čokoládu ochutnávat a také sledovat, jak se čokoládové výrobky vlastně vyrábí.
V muzeu pravidelně probíhají i degustace a nejrůznější doprovodné akce.
Pokud jste v Táboře i s dětmi, určitě vás potěší možnost prodloužit si výlet o návštěvu v Muzeu lega, které se od Muzea čokolády nachází asi 5 minut pěší chůzí.
Další turistické cíle v oblasti Orlík a Táborsko (8) nebo okresu Tábor (5).