• 608 775 582
  • PO-PÁ: 8:00-18:00
  •  

OBJEDNEJTE SI VČAS NEJLEPŠÍ TERMÍNY A CHATY.

Při platbě využijte příspěvek od zaměstnavatele, benefity nebo kartu Sphere.

 

Nečekejte s dovolenou na léto - užijte si jarní volné dny!

úvodní foto
Publikováno 25. 2. 2019

Zima nám končí a do léta je ještě daleko. Člověk se už těší, jak si odpočine na dovolené. Přitom není třeba čekat až do léta. Užít si pěknou dovolenou můžete už teď na jaře, využijte k tomu květnové svátky 1.5. a 8.5. Probouzející se příroda, kvetoucí stromy, ševelící ptáci, čerstvý jarní vzduch, zažijte jaro všemi svými smysly.

A co na jarní dovolené podniknout? Přečtete si článek, kde Vám přinášíme několik tipů.

V první řadě jsou to určitě výlety do přírody, ať už pešky nebo na kole. Ale kam se vydat? Inspiraci načerpejte v našem seznamu turistických cílů, filtrovat můžete podle oblasti i druhu cíle.

Milovníci dobrého jídla se jistě nemůžou dočkat prvních teplých dní, aby mohli zahájit sezónu grilování. Připravit si třísky a dřevo a pěkně si zapálit oheň a až budou uhlíky pěkně žhnout, hodit na gril všechny ty dobroty a u toho popíjet a bavit se s přáteli či rodinou. Přesně takový večer můžete zažít i vy na Vaší dovolené. Vyberte si chatu s venkovním krbem nebo grilem.

Grilování na zahradě

Znáte ten vtip o grilování? Grilování to je ten den D, kdy vaří muž. Vypadá to asi následovně: Žena dojde nakoupit veškeré potraviny. Žena připraví veškeré přílohy a další suroviny, včetně omáček a všeho co bude u grilování potřeba. Předá muži naložené maso a muž popíjejíc pivo dá maso na gril. Žena mezitím prostře. Muž předá ženě hotové maso a žena ho naservíruje. Po jídle každý chválí muže jak skvělé jídlo připravil a děkuje mu. Žena pak vše sklidí a umyje nádobí. Nakonec se muž obrátí na ženu s tím, jestli si odpočinula, když nemusela vařit.

Zarsík

Ať už je to ve Vaší rodině jakkoli, grilování je prostě paráda. Ta vůně masa, hermelínů nebo zeleniny udělané na ohni je neodolatelná. Nebo dáváte přednost klasickému táborákovému ohni s kytarou a písněmi, kde nesmí chybět klasický špekáček? Zvláště děti milují opékání buřtů a je to pro ně zážitek. Užijte si první letošní zahradní opíkačku na chalupě. Třeba na chalupě Hořice na Šumavě.

Prvního Máje - svátek zamilovaných, to je den, kdy se na vesnicích staví májky, tradice se drží již od roku 1422, z této doby je první písemný doklad o tomto jarním zvyku. V Beskydech se ve Skanzenu v Rožnově můžete podívat jak se tato tradiční lidová slavnost odehrává. Toto Valašské muzeum, které je nejstarší a největší ve střední Evropě stojí za návštěvu i jakýkoli jiný den, než jenom na prvního máje. To určitě budete zaneprázdněni líbáním své drahé polovičky pod rozkvetlým stromem.

Zarsík

Užijte si jarní počasí a vyražte na výlety za poznáním. V krásné přírodě Jeseníků se vydejte třeba na hradě Sovinec, který je největší na Moravě. 5. a 8. května se zde konají jarní slavnosti, kde uvidíte šermířské vystoupení a další bohatý program.

Šermíři

Zarsík

V Krkonoších navštivte park s rybníky u zámku Vrchlabí a při jarním tání sněhu je nejkrásnější náš nejvyšší vodopád, voda tu padá z výšky 148 metrů Pančavský vodopád.

Zarsík

V Jižních Čechách na jaře otevírají jeden z nejkrásnějších zámků u nás Hluboká nad Vltavou. Na mezinárodní den památek 13.dubna bude otevřena 13. komnata, která je běžně pro návštěvníky nepřístupná. Ve městě jsou ještě další zajímavé turistické cíle, které stojí za to navštívit. Které to jsou, to se dozvíte v našem článku na blogu zde.

Knihovna na zámku Hluboká

Zarsík

Podívejte se i na další chaty a chalupy v Jižních Čechách

10 000+

Zákazníků s námi jelo 2x a více

200+

Majitelů chalup je s námi přes 10 let

500+

Chat a chalup k pronájmu

98%

Zákazníků nás doporučuje