• 608 775 582
  • PO-PÁ: 8:00-18:00
  •  

OBJEDNEJTE SI VČAS NEJLEPŠÍ TERMÍNY A CHATY.

Při platbě využijte příspěvek od zaměstnavatele, benefity nebo kartu Sphere.

 

Hluboká nad Vltavou - velkolepý turistický cíl

úvodní foto
Publikováno 23. 7. 2016

Na dovolené v jižních Čechách určitě nevynechejte město Hluboká nad Vltavou. Dominantou města je novogotický zámek s rozsáhlým parkem vybízejícím k relaxaci. Rodiny s dětmi jistě uvítají možnost návštěvy největší jihočeské ZOO s více než 300 druhy zvířat. Dále zde najdete přepychové golfové hřiště, Knížecí dvůr, Alšovu jihočeskou galerii a jeden z nejkomplexnějších sportovně relaxačních areálů v České republice. Přibližně dva kilometry jihozápadně od města se nachází druhý největší rybník České republiky - Bezdrev, na němž se hojně provozují vodní sporty, například jachting.

Zámek Hluboká nad Vltavou

Ve 13. století zde stával královský gotický hrad s původním názvem Froburg, nyní státní zámek Hluboká nad Vltavou. Název byl pravděpodobně podle hluboké studně blízko hradu, nebo podle okolních hlubokých lesů. Vystřídalo se zde několik šlechtických rodů. Mezi významné patřili např. Pernštejnové, významný šlechtický rod pánů z Hradce zakoupil hlubocké panství v roce 1561. O dva roky později nechali noví majitelé původní gotický hrad stavebně upravit na renesanční zámek.

Hlubocký zámek dvakrát stavebně upravili Schwarzenbergové, nejprve počátkem 18. století v barokním stylu, později provedli rozsáhlou rekonstrukci zámku v romantickém stylu nové gotiky v letech 1840 – 1871 včetně úpravy parku a okolní krajiny. Byl přestavěn pod vlivem cest tehdejšího majitele, knížete Jana Adolfa II. Schwarzenberga a jeho manželky kněžny Eleonory, roz. princezny Liechtenstein, do Anglie. Hlavní předlohou projektu byl královský zámek Windsor. Přestavba byla započata podle plánů vídeňského architekta Franze Beera, po jeho smrti pokračoval hlavně v projektování honosných interiérů schwarzenberský stavitel Damasius Deworetzky.

Na zámku máte výběr z několika okruhů - Reprezentační pokoje (150,- Kč), Soukromé apartmány (140,- Kč) a Kuchyně (90,- Kč). Prohlídky jsou zde i v zimním období. Krásný výhled do okolní krajiny uvidíte z 52m vysoké veže, která byla postavena po roce 1847 na místě původní věže barokního zámku, která se zřítila. Vstupné 40,- Kč.

Nedaleko zámku se nachází sportovně relaxační areál Hluboká nad Vltavou, kde se můžou vyřádit nejen vaše děti. V areálu je spoustu zábavně sportovního vyžití pro celou rodinu, a dále také místa k odpočinku a relaxaci. Akčnějším turistům a rodinám s dětmi tedy doporučujeme prohlídku zámku spojit s návštěvou tohoto sportovně zábavního areálu.

 

ZOO Hluboká

Při návštěvě města Hluboká nad Vltavou určitě nevynechejte jednu z nejnavštěvovanějších ZOO v České republice. Původním názvem ZOO Ohrada, která byla založena doktorem Adolfem Schwarzenbergem a jeho manželky v roce 1939. ZOO Hluboká funguje již od samého počátku, kromě svého hlavního poslání, také jako místo, kde nachází azyl zraněná a nemocná zvířata z volné přírody jižních Čech. Od roku 1997 je ZOO členem Národní sítě stanic pro handicapované živočichy koordinované ČSOP. Od roku 2006 v areálu funguje vzdělávací centrum poskytující programy pro školy i veřejnost. Pracovníci oddělení vzdělávání vyjíždějí s vybranými kontaktními zvířaty na besedy do mateřských a základních škol.

Vstupné: dítě do 90cm zdarma, dítě do 15 let 70,-Kč, dospělý 110,- Kč.

Zažijte netradiční večerní komentovanou prohlídku, která probíhá v letních měsících každé úterý a pátek, pozor rezervace je nutná! Získejte jedinečnou šanci pozorovat zvířata při jejich noční aktivitě. Vstupné 160,- Kč pro dospělé, 90,- Kč dítě do 15 let.

Lovecký zámek Ohrada

Těsně k ZOO přiléhá lovecký zámeček s expozicí o myslivosti, rybářství a jihočeské fauně. Najdete zde také světově významnou sbírku paroží jelenovitých z celého světa a souroží turovitých, které vytvořil prof. dr. Vilém Sallač na počátku 20. století. Součástí expozice rybářství jsou 4 sladkovodní akvária o objemu 500 l a jedno 1500 l. Další zajímavou expozicí je Sokolnictví - způsob lovu starý přes 4 tisíce let. Využití jedinečných schopností ptáka – dravce je unikátní způsob lovu, proto bylo sokolnictví v roce 2010 zapsáno na seznam UNESCO.

Navíc nyní vstupenky na agrosalon Země živitelka od Národního zemědělského muzea Praha uplatníte také pro vstup zdarma právě na loveckém zámku Ohrada a to až do 31. října 2016.

Vstupné: Dospělí 90,- Kč, děti od 3 let 40,- Kč, Studenti a Senioři 50,- Kč. Rodinné (2 dospělí + děti do 15 let) 230,- Kč.

 

Ubytování v Jižních Čechách

Využijte možnosti pronájmu chat a chakul v Jižních čechách a navštivte krásné město Hluboká nad Vltavou. Například chatu v Hutích u Bechyně nebo ve Střelských Hošticích, obě chaty mají vynikající recenze a můžeme je vřele doporučit.

10 000+

Zákazníků s námi jelo 2x a více

200+

Majitelů chalup je s námi přes 10 let

500+

Chat a chalup k pronájmu

98%

Zákazníků nás doporučuje