• 608 775 582
  • PO-PÁ: 8:00-18:00
  •  

OBJEDNEJTE SI VČAS NEJLEPŠÍ TERMÍNY A CHATY.

Při platbě využijte příspěvek od zaměstnavatele, benefity nebo kartu Sphere.

 

Jižní Slovensko

úvodní foto
Publikováno 27. 1. 2019

Jižní Slovensko je velmi vyhledávanou turistickou destinací. Čtyřicítka termálních pramenů proslavila Slovensko i v zahraničí a řada z nich vyvěrá právě na jihu země. Proto tu vznikly termální lázně a moderní koupaliště. Spolu s přehradami, jezery a akvaparky slibují, že tu prožijete báječnou letní dovolenou, a to nejen ve znamení vody. V kombinaci s historickými památkami, skvělými cyklostezkami a půvabnou přírodou je tato oblast místem, kde se dobře žije, cestuje a relaxuje. Evropská velkoměsta Bratislava, Vídeň a Budapešť jsou na dosah ruky a nabízejí spoustu rozptýlení, zábavy, poznání i nejrozmanitějších zážitků.

Kam se vypravit za termálními, léčivými prameny?

Koupaliště s termální vodou Vadaš ve Štúrovu si pochvalují hlavně rodiny s dětmi. Jako jediné na Slovensku nabízí bazén s umělým vlnobitím. Chcete se koupat v zimě pod širým nebem? Jeďte do termálního koupaliště Podhájska. Po celý rok tu můžete využívat osm bazénů s různou teplotou vody, tobogán a další vodní atrakce. Termální lázně Podhájska prosluly svými léčebnými procedurami a především pramenem, který svým složením připomíná vodu Mrtvého moře. V Thermalparku Dunajská Streda vyvěrá na zemský povrch pramen o teplotě 57 °C, který je nabitý minerálními látkami. I tady díky tobogánům a skluzavkám zažijete moře zábavy a uděláte něco pro zdraví.

V termálním koupališti Velký Meder, který je obklopen lesoparkem, nebudete vědět, co dřív. Skvělé místo pro relaxaci dospělých, dětí, ale i seniorů. Až vás přestanou bavit koupele nebo plavání v příjemně prohřáté vodě, vypravte se do korun stromů. Lanový park Tarzania je se svými 671 metry nejdelší na Slovensku. Ve Velkém Mederu na vás čeká bohatý mix pamětihodností. Snad každého zaujme Kostel svatého Štefana a Vlastivědný dům přímo ve městě, Kostel svatého Martina v Dolnom Štálu nebo kalvínská a římsko – katolická zvonice v Bodze. Velice blízko je nejen Bratislava, ale i Vídeň. Kdo se vyhýbá ruchu velkoměsta, toho potěší voňavé, husté lesy a další přírodní krásy nedaleko Velkého Mederu.

Zarsík

V Komárnu si milovníci léčivých přírodních pramenů rovněž přijdou na své, jsou tu dva a díky pěti bazénům utíká čas ve vodě hodně rychle. Nedaleko Nitry, v obci Poľný Kesov, rovněž nezaháleli a postavili tu impozantní termální koupaliště Thermalpark Nitrava. Současně jde o jeden z největších vodních areálů v zemi. I v Patincích nedaleko Komárna se jezdí do termálních bazénů. Koupaliště je otevřené v létě a jde o místo s nejdelším slunečním svitem a nejvyššími teplotami v zemi. Od května až do září se vykoupáte v dalším termálním koupališti Santovka. Celoroční provoz nabízí termální koupaliště Vincov les. Navíc je tu i jezero, kde můžete rybařit.

Termální koupaliště Velký Meder

Termální koupaliště v Patincích

Navštivte gigantické vodní dílo Gabčíkovo nebo hlavní město Bratislavu, projeďte se na kole Podunajskou cyklostezkou.

Když zůstaneme u vodního živlu, tak za povšimnutí rozhodně stojí gigantické Vodní dílo Gabčíkovo a druhá největší evropská řeka. Tou je majestátný Dunaj. Vodní dílo Gabčíkovo je původně projektované a stavěné jako součást Soustavy vodních děl Nagymaros - Gabčíkovo. Gabčíkovo je dnes vyhledávaným turistickým cílem, podíváte se jak přehradní nádrž vypadá, dozvíte se jaké spory zde v historii byly a také se můžete projet na lodi. Vyhlídkové plavby lodí po Dunaji do Čunova, Štúrova, Ostřihomi nebo Budapešti vás nadchnou, stejně jako nekonečně dlouhé procházky a letní bruslení podél řeky.

Výletní loď na Dunaji

Zarsík

Vodním rájem o ploše 80 hektarů se stala Sluneční jezera v Senci, která vznikla při bagrování štěrku. Z jedné strany je přírodní koupaliště, ze druhé akvapark s atrakcemi. Vyhlášené a oblíbené koupaliště Zlaté písky se zalesněným ostrovem se řadí k největším sportovně-rekreačním areálům v Bratislavě a okolí. Koupaliště Dudince leží ve stejnojmenném lázeňském areálu.

Sluneční jezera Senec

Koupaliště Dudinka

Dominantou Bratislavy je Bratislavský hrad, patřící k nejznámějším památkám hlavního města Slovenska. Nachází sa přímo v centru města, dostat se přímo k hradu není vůbec komplikované. Přibližně 10 km od Bratislavského hradu a centra města se nad Dunajem tyčí hrad Děvín z 10. století – leží na strategickém místě na soutoku řek Dunaje a Moravy a patří k nejpamátnějším místům s nádherným výhledem do kraje.

Bratislavský hrad

Hrad Děvín

V podhradí Bratislavského hradu stojí Katedrála Sv. Martina, kde bylo korunováno 11 uherských králů a jde o skvostnou historickou památku. V 60. letech 20. století obdivovali Bratislavu architekti celé Evropy. Fascinoval je zajímavě řešený Nový most, zvaný UFO, který z vyhlídkové terasy nabízí dechberoucí pohled na metropoli.

Katedrála Sv. Martina

Most "UFO"

Maďarské město Ostřihom leží těsně u slovenských hranic. Jeho ikonická Bazilika Sv. Štěpána je největší v zemi. Skvostná architektura stejně jako umělecké předměty mimořádné hodnoty jsou rozhodně hodny obdivu. Nejcennější mistrovská díla se soustředila do katedrální klenotnice, ale k vidění je toho mnohem více. Po točitých schodech baziliky vystoupáte až na kupoli, která vás ve výšce 80 metrů odmění panoramatickým výhledem na přírodní krásy, ale i půvaby měst Ostřihom nebo slovenského Štúrova.

Nejsilnější a největší pevnostní systém v Evropě hledejte v Komárnu. Je mimořádně zachovalý a líbí se návštěvníkům i odborníkům. Ti ho považují za unikátní historickou památku.

Zarsík

Dunajská Streda leží na Žitném ostrově, který je největším říčním ostrovem starého kontinentu. Zoologická zahrada Malkia Park nabízí skvělou podívanou. Zvířata jsou na lidi zvyklá, některá se sem dostala z cirkusu. Orechová Potôň zve milovníky rychlých vozů na závodní okruh Slovakia Ring. Sešlápněte plynový pedál až k podlaze a adrenalin nechte stoupat!

Pevnost Komárno - vchod

Závodní okruh Slovakia Ring

Nové Zámky si vás podmaní historickými památkami, kam patří centrální náměstí s farským kostelem, Socha svaté Trojice, františkánský kostel a klášter, židovská synagoga a bezpočet kapliček a dalších sakrálních staveb. Najdete tu i termální koupaliště Štrand.

Nitra je nejstarší slovenské město. Nejnavštěvovanější památkou se stal nitranský hrad, postavený na skále v renesančně-barokním stylu. Zajímavou podívanou slibuje nitranská botanická zahrada, muzeum nebo zřícenina hradu Zobor.

Židovská synagoga - Nové Zámky

Nitranský hrad

Město Galanta se rozkládá v centru Podunajské nížiny. Jachting, windsurfing a vodní lyžování si užijete na nedaleké přehradě Kráľová. Ranč na Stříbrném jezeře chová americká plemena koní a jízdu na nich tu nabízejí po celý rok.

Zřícenina hradu Levice připomíná gotiku a plně se zachovala pouze kruhová bašta. Přesto je toto místo velmi působivé, stejně jako Tekovské muzeum. Dýchne tu na vás dávná historie.

Zřícenina hradu Levicey

Tekovské muzeum

Jižní Slovensko má jednu obrovskou výhodu. Když vás přestanou bavit historické zajímavosti, výlety do přírody nebo koupele v termálních pramenech, můžete se vypravit do Vídně, Bratislavy nebo Budapešti.

Sportovcům tato rovinatá část země přirostla k srdci, dají se tu podnikat skvělé výlety na kole. Tras je tu nepřeberné množství, řada z nich vede okolo termálních pramenů. Určitě uděláte dobře, když se svými bicykly zakotvíte třeba ve Velkém Mederu, ve Štúrovu nebo poblíž Podhájske. Odsud se cyklovýlety výborně plánují.

Zarsík

Moderní, slavná Podunajská cyklostezka vznikla dřív, než bylo vynalezeno jízdní kolo. Její základy položili už staří Římané a šlo původně o pěší cestu. Na chuť jí v poslední době přišli cyklisté z celé Evropy. Cyklostezka vede z Pasova do Vídně, kopíruje tok Dunaje a z jižního Slovenska je bezvadně dostupná.

Podunajská cyklostezka

Kamenica nad Hronom

Tento region je štědrý i k milovníkům pěších výletů. Kdo dává přednost malebným nížinám s malým převýšením, bude se tu cítit jako ryba ve vodě. Kováčovské kopce, které tvoří součást pohoří Burda, nejsou žádné velehory, ale zato jsou slovenským nejteplejším a nejsušším pohořím. Lákají k rozmanitým túrám, přičemž nejoblíbenějším výchozím místem je Kamenica nad Hronom.

Vydejte se na dovolenou do této krásné oblasti Jižního Slovenska a ubytujte se v jedné z našich chat a chalup, vybrat si můžete zde

10 000+

Zákazníků s námi jelo 2x a více

200+

Majitelů chalup je s námi přes 10 let

500+

Chat a chalup k pronájmu

98%

Zákazníků nás doporučuje