• 608 775 582
  • PO-PÁ: 8:00-18:00
  •  

PRODEJ LÉTO 2024 ZAHÁJEN. OBJEDNEJTE SI VČAS NEJLEPŠÍ TERMÍNY A CHATY.

ZÁLOHA JEN 30%, DOPLATEK AŽ PŘÍŠTÍ ROK.

 

Zřícenina hradu Zlenice (Hláska)

Hrady, zámky, tvrze , okres  Praha-východ

Zřícenina hradu Zlenice se tyčí nad řekou Sázavou na kamenném ostrohu. Dle jediné kamenné věže, která z hradu zbyla, je někdy zřícenina nazývaná též Hláska
Hrad byl založen na počátku 14. století a název Zlenice dostal podle zaniklé osady, která se nacházela na druhém břehu Sázavy. O historii hradu toho moc nevíme, pouze to, že v 15. století byl již zchátralý a opuštěný. Zničen byl nejspíše za válek Jiřího z Poděbrad.
Dnes je zde krásné výletní místo, ideální pro rodiny s dětmi. U zříceniny najdete dřevěný přístřešek a veřejné ohniště, u kterého si může kdokoli cokoli opéct. Pokud byste s sebou nic na oheň neměli, můžete se občerstvit přímo pod zříceninou, kde najdete bufet zvaný Baštírna. Z místa se vám naskytne též  romantický výhled na řeku Sázavu. 
A jak se na hrad dostanete? Možností je několik. Autem i vlakem můžete přijet na vlakové nádraží v Senohrabech. Auto je možné nechat na bezplatném parkovišti u nádraží. Žlutá značka vás poté po 2 kilometrech dovede až ke zřícenině. Na příjemné stezce podél říčky Mnichovky narazíte i na památník Jana Husa s bronzovou deskou. Další cesta vede z nádraží Hvězdonice, odkud půjdete po červené značce cca 4 kilometry. Díky početným turistickým stezkám si zde můžete vytvořit okruh, který vám vyhovuje nejvíce. Dobrou zprávou pro cyklisty je i cyklostezka, která vede přímo pod zříceninu hradu.Další turistické cíle v oblasti Střední Čechy (43) nebo okresu Praha-východ (7).

Chalupy k pronájmu v okolí

Chata U Sázavy k pronájmu, Střední Čechy
TOP HODNOCENÍ

Chata U Sázavy - na břehu řeky Sázavy, ideální pro rybáře

Číslo objektu: 2021005   Střední Čechy (10,5 km vzdušnou čarou)
V krásném prostředí, nedaleko od Prahy na břehu řeky Sázavy chata zejména pro rybářskou dovolenou, kdy můžete nahazovat téměř od chaty. K dispozici je Vám zde také venkovní posezení a gril, ubytování až pro 6 osob. Chata je zcela oplocená, může zde s Vámi odpočívat i Váš pejsek. V okolí můžete navštívit zříceninu hradu Zbořený Kostelec 2 km, Přírodní rezervaci Čížov 2 km nebo zámek Konopiště se zámeckým parkem 11 km.
6 1
Od: 9.480 Kč na týden
Rekreační domek U jezera k pronájmu, Střední Čechy

Rekreační domek U jezera - 100 m od jezera, posezení a gril

Číslo objektu: 2023013   Střední Čechy (40,2 km vzdušnou čarou)
Luxusní rekr. domek pro 8 osob jen 100 m od krásného jezera s písčitými plážemi a širokou škálou sportovních aktivit jako je stolní tenis, plážový volejbal, nohejbalové hřiště, minigolf a půjčovnu paddleboardů aj. Ubytování najdete v samostatném rekr. domku na zcela oploceném pozemku u lesa, pro děti trampolína. Pro vaše výlety doporučujeme navštívit zámek Brandýs nad Labem 8  km, zábavní Park Mirakulum Milovice 27 km, zámek Mělník 21 km aj.
8 3
Od: 29.980 Kč na týden

10 000+

Zákazníků s námi jelo 2x a více

200+

Majitelů chalup je s námi přes 10 let

500+

Chat a chalup k pronájmu

98%

Zákazníků nás doporučuje