•  608 775 582   po-pá: 8:00-18:00

VOLNÉ CHATY A CHALUPY NA SILVESTRA 2020 zde.

Památník Lidice

Památky 2. světové války , okres  Kladno

Dne 10.6.1942 nacisté vyhladili obec Lidice, jako odplatu za atentát na říšského protektora Reinharda Heydricha. Celá obec byla vypálena a srovnána se zemí. Zastřeleno bylo 173 mužů, ženy byly odvlečeny do koncentračního tábora Ravensbrück a děti buď předány k poněmčení nebo odvezeny do polského Chelmna.

Místo obce je dnes pietním místem, jehož prázdnota připomíná nesmírnost celé tragédie. Událost dnes připomíná památník s muzeem.

Vyhlazení Lidic způsobilo šok v celém světě, díky sbírce byla po válce obec opět postavena podle návrhu architektů vedených Františkem Markem. Symbolickou spojnicí mezi starými a novými lidicemi je Růžový sad, který s více jak 24 000 růžemi patří k největším na světě.

Prohlídku pietního území, stálé expozice v muzeu, růžového sadu a galerie můžete absolvovat s průvodcem nebo si zdarma stáhnout audioprůvodce.

Parkovat můžete na placeném parkovišti u muzea Památníku Lidice nebo zdarma na parkovišti u Lidické galerie.

 

Další turistické cíle v oblasti České středohoří a Žatecko (3) nebo okresu Kladno (2).

Chalupy k pronájmu v okolí

Rekreační domek Pod horou Říp k pronájmu, České středohoří a Žatecko
NOVINKA

Rekreační domek Pod horou Říp - bazén, sauna a skvělé výlety

Číslo objektu: 2020013   České středohoří a Žatecko (25,4 km vzdušnou čarou)
Hledáte pro svou rodinnou dovolenou klid, pohodu, zajímavou oblast s nespočtem památek? Jako bonus u chalupy pro děti bazén, pískoviště, pro Vás sauna, zahradní posezení a krb na opékání. Pak tento objekt je pro Vás, to  vše nabízí rekr. domek na úpatí hory Říp, kde je k dispozici ubytování až pro 12 osob ve 4 samostatných ložnicích. Při návštěvě této oblasti určitě zavítejte do Prahy, která je jen 30 minut cesty, koho zajímá historie jistě navštíví Terezín 24 km, zámek v...
12 4
Od: 12.480 Kč na týden
Chalupa Velká Černoc k pronájmu, České středohoří a Žatecko

Chalupa Velká Černoc - romantika mezi růžemi a ve vinném sklípku

Číslo objektu: 2005029   České středohoří a Žatecko (43,9 km vzdušnou čarou)
Půvabná středočeská chalupa porostlá popínavými růžemi, s vinným sklípkem, v romantickém prostředí jen kousek od lesa. Příroda v této chmelařské oblasti má téměř uzdravující účinky. Velká Černoc je útočiště, kde najdete klid a pohodu. Toulky chráněným parkem Džbán můžete proložit pěknými...
6 2
Od: 9.980 Kč na týden

2500

Zákazníků s námi jelo 3x a více

120

Majitelů chalup je s námi přes 20 let

450+

Chat a chalup k pronájmu

98%

Zákazníků nás doporučuje