•  608 775 582   po-pá: 8:00-18:00

Zadní Telnice - Slunečná stráň

úvodní foto
Publikováno 25. 9. 2016

Máme pro Vás nově vloženou pětilůžkovou chatu s úžasnou polohou nejen pro lyžaře. Na sjezdovku můžete vyrazit rovnou v přeskáčích, 100 m a jste na svahu. Zadní Telnice v Krušných horách je atraktivní turistická oblast po všechna roční období. Kříží se zde turistické, cyklistické i bežkařské tratě. V blízkém okolí je mnoho turistických cílů - Komáří Vížka, skalní město Tisá, rozhledna Děčínský Sněžník, Českosaské Švýcarsko - Hřensko a Pravčická Brána a další. 

Ubytování zde nabízí opravdové pohodlí. V přízemí je prostorný obývací pokoj s jídelním koutem propojen s plně vybavenou kuchyní, která je vybavena myčkou na nádobí, kombinovaným sporákem s horkovzdušnou troubou a varnou sklokeramickou deskou se 4 ploténkami, mikrovlnnou troubou, lednicí s mrazicím boxem, kuchyňským mixérem, rychlovarnou konvicí, nádobím aj. Dále samostatné WC. V podkroví koupelna s rohovou vanou a WC, 2lůžková ložnice s manželskou postelí, dětský pokoj se 3 lůžky, LCD TV, DVD přehrávačem, rádiem s CD/MP3 přehrávačem. Vytápění el. přímotopy a krbovými kachlovými kamny (v obývací místnosti), ohřev vody boilerem. U chaty venkovní posezení, na pozemku s udržovaným trávníkem k dispozici zahradní nábytek, ohniště a venkovní gril. Voda z vlastního vrtu.

Více informací, včetně volných termínů naleznete zde: Chata Zadní Telnice - Slunečná stráň

Skiareál Telnice

Lyžařské středisko Zadní Telnice je největší lyžařský areál ve východní části Krušných hor. Jeho lyžařská historie sahá až do období před první světovou válkou. Již v roce 1965 zde bylo vybudováno vůbec první umělé zasněžování na území bývalého Československa. V současnosti probíhá postupná modernizace areálu, jejímž nejvýznamnějším počinem byla výstavba nové lanové dráhy v roce 2013. Skiareál nabízí 9 sjezdových tratí s celkovou délkou 5060 m, převážná většina je uměle zasněžována. Samozřejmostí je půjčovna lyžařského i snowboardového vybavení a také lyžařská škola. Celodenní skipas 490,- Kč pro dospělého a 420,- Kč pro dítě.

Zámek Moritzburg

Víte, kde Popelka ztratila svůj střevíček? Na zámku Moritzburg, kde se Popelka natáčela a kam si můžete zajet na výlet. Zámek je vzdálen od chaty 50 km. V zimím období zde probíhá výstava právě k pohádce Tři oříšky pro Popelku. Aktuálně od 11.12.2016 - 26.02.2017, přístupná denně kromě pondělí od 10:00 do 18:00 (poslední vstup 17.00). Vstupné na výstavu pro dospělého je 8 EUR, rodinné vstupné 16 EUR.

Krušnohorská magistrála

Nejdelší lyžařská hřebenová cesta u nás, táhnoucí se z úplného západu, města Chebu až na severočeský Sněžník u Děčína s délkou 242 km. Trasa v zimní období udržovaná pro běžkaře, vede převážně po silnicích a tak jakmile opadne sníh, je cesta ideální pro cyklisty i pěší turisty. Z Telnice doporučujeme vydat se směrem k Děčínu. Cestou navštivte Skalní Město Tisá - místo, které bylo v minulosti obestřeno tajemstvím a mnoha pověstmi, lidé se báli na místo vkročit. Nyní však u pokladny za symbolické vstupné 30,- Kč obdržíte mapu, a tak se labyrintu skal nemusíte obávat. Povolte uzdu své fantazii a objevte skalní útvary pozoruhodných tvarů. Najdete sloní nohu, orlí hlavy, mumii nebo tančícího medvěda? Dále po Krušnohorské magistrále doporučujeme vystoupat na horu Děčínský sněžník s kamennou rozhlednou z roku 1864, jednou z nejstarších na našem území. Náročnější výstup Vás odmění krásným výhledem.