Oblíbené chaty (0)

České Švýcarsko

Národní park České Švýcarsko

 

www.chaty-chalupy-dovolená-ubytování.cz -České švýcarsko - Pravčická brána

Rezervujte si ubytování na chatě nebo chalupě v oblasti Českého Švýcarska a poznávejte místní zajímavosti a krásnou krajinu! Název České Švýcarsko pochází z dob prvního objevování krás této oblasti s romantickou přírodou (zhruba na počátku 19. století). Hlavně cestovatelé z řad umělců a šlechty přirovnávali zdejší kraj malebných pískovcových skal na Děčínsku k nádherným přírodním scenériím ve švýcarských Alpách. (tento negeografický název není jediný. Z té doby známe např.Normadské Švýcarsko ve Francii, Lucemburské Švýcarsko, Meklenburské Švýcarsko v Německu ...)

Národní park byl zřízen v r. 2000 a rozprostírá se na severu Ústeckého kraje a přiléhá ke státní hranici, kde na něj navazuje Národní park Saské Švýcarsko. Ze severu, jihu a západu NP České Švýcarsko obepíná Chráněná krajinná oblast Labské pískovce, která tvoří spolu s národním parkem na české i saské straně a rovněž se sousední Chráněnou krajinnou oblastí Saské Švýcarsko celek nazývaný Českosaské Švýcarsko nebo Labské pískovce. Na východě přiléhá k NP České Švýcarsko CHKO Lužické hory.

ZARS - Dovolená Hezky Česky, ubytování na chatách, chalupách. Oblast České Švýcarsko, výletní loďka v pískovcových soutěskáchPro České Švýcarsko jsou typické nesčetné skalní hřbety, kaňony, pískovcové věže a stolové hory. Oblast je hlavně známá svými unikátními skalními městy, skalními útvary jako věžemi, branami, stěnami, aj. Nejznámější je Národní přírodní památka Pravčická brána. Erozní, gravitační a zvětrávací procesy vytvořili (a stále ještě vytvářejí) a modelovaly známý reliéf skalních měst  se skalními věžemi, ulicemi, stěnami. K pestrosti krajiny přispěla také sopečná činnost v mladších třetihorách, při níž ojediněle proniklo k povrchu magma (Růžový vrch, Vosí vrch aj.)  Bohatá je rovněž flóra i fauna. V létě potěší oko turisty nápadný, tmavorůžově, někdy až bíle kvetoucí náprstník červený. Na svých výletech do přírody se můžete setkat s jelenem, srncem, neb divočákem. Velké šelmy byly vyhubeny již v minulém století. Vedle kání a jestřábú zde hnízdí také vzásný výr velký. Ubytování na chatách nebo chalupách v této oblasti slibuje množství hezkých zážitků jak při dovolené tak při jiných odpočinkových pobytech po celý rok.
Zpět na oblasti Počet objektů v lokalitě: 2

Výber objektů v lokalitě

Nalezeno chat a chalup.

Pokud si nechcete prohlédnout všechny zobrazené objekty, můžete zadat další kritéria v tomto výběru:

2017062 - Krásná Lípa
České Švýcarsko

  • Lůžka: 10
  • Přistýlky: 0
  • Místnosti ke spaní: 4
  • Během dovolené naberete síly na chalupě, která na zahradě nabízí gril, posezení, ohniště a trampolínu. Dechberoucí krása Národního parku České...

2004019 - Líska
České Švýcarsko

  • Lůžka: 6
  • Přistýlky: 2
  • Místnosti ke spaní: 3
  • Nedaleko Národního parku Česká Kamenice, v klidném prostředí krásné přírody, leží chata se zahradou, pergolou a altánem. Koupání v rybníce,...