Oblíbené chaty (0)

Velikonoční dovolená v krásné jarní přírodě

Mohlo by vás zajímat
Publikováno 29.03.2017

Konečně k nám přišly nádherné jarní slunečné dny, paprsky krásně hřejí, lehký vánek si hraje s kvítky z rozkvetlých stromů, člověka to úplně nabíjí energií. Také byste nejradši hned vyjeli někam ven z města do krásné české přírody? Víte, že zanedlouho jsou tu Velikonoce a letos již podruhé je státním svátkem i Velký pátek a to už jsou celé 4 dny volna! Máme pro vás tipy na to nejlepší ubytování v prověřených chalupách, kde si užijete vaši Velikonoční dovolenou!

Sudoměřice u Bechyně

Ubytování až pro 13 osob ve dvou apartmánech se společnou zahradou a travnatým hřištěm na míčové hry. Děti si mohou zahrát ruské kuželky, zhoupnout se na houpačce nebo si zahrát i s dospělými stolní tenis. Na zastřešené terase můžete posedět, k ohništi vzít kytaru a zpívat jako u táboráku. Anebo vyrazit do okolí.

Krásný jarní pěší výlet si můžete udělat do 5 km vzdáleného lázeňského města Bechyně se zachovalým historickým jádrem. V Bechyni za návštěvu jistě stojí zámecký komplex. Zmínky o knížecím hradišti jsou již z 9. století. Přemysl Otakar II zde vybudoval hrad a v 16. století jej Petr Vok z Rožmberka nechal přestavět na dnešní zámek. Mimo sezónu jsou prohlídky po domluvě, doporučujeme se tedy předem informovat, zde.

Víte, že v Bechyni mají pořád duhu? Jedná se o železobetonový most nazývaný Bechyňská duha, byl postaven roku 1928, aby překlenul hluboké údolí Lužnice a ční do výšky 50ti metrů, dlouhý je 203 m.

A jestli jste milovníci mostů, pak se vydejte na ten Stádlecký řetězový most, který byl v roce 1959 vyhlášen národní technickou památkou. Tento ojedinělý empírový most byl postaven Josefem Lannou přes řeku Vltavu. Před stavbou Orlické přehrady byl opatrně rozebrán a přemístěn, aby nedošlo k jeho zatopení. 

Během Vaší dovolené můžete navštívit i další krásy Jižních Čech. Například národní přírodní památku - Chýnovskou jeskyni, která byla objevena roku 1863 při práci v lomu. Zajeďte se také podívat do starobylého města Tábor s husitskou minulostí a tajuplnými katakombami.

Velikonoční dovolená v Sudoměřicích u Bechyně za 3400,-Kč (za oba apartmány, 261,- Kč za noc pro jednu osobu)

 

Nový Hrozenkov

Rovnou dvě krásné chalupy na samotě v Beskydech. Chalupy se nachází uprostřed lesů na neoplocené louce. Z oken máte výhled na kouzelnou přírodu všude kolem i na rybník, ve kterém po domluvě můžete rybařit. K pohodovému odpočinku pro celou rodinu slouží zahrada s venkovním posezením, grilem a altánem. 

Na vaší dovolené si udělejte výlet do srdce Valašska - 20 km vzdáleného města Vsetín, který se rozkládá na obou březích řeky Bečvy. Projděte se historickým okruhem města, na náměstí uvidíte starou i novorenesanční Novou radnici nebo také dům zvaný Maštaliska a také kostel Nanebevzetí Panny Marie. Hlavní dominantou je pak Renesanční zámek s hranolovou věží, který se tyčí vysoko nad Bečvou. K zámku patří krásný park - Panská zahrada, největší z městských parků, založen byl roku 1773 hrabětem Illesházym. Samotný park se skládá ze dvou částí. V horní části u zámku je romantický altánek z dórských sloupů. V dolní části se nachází rybníček a také místo, kde prochází 18. poledník východní délky.

 

Březová

Samostatná chata až pro 10 osob na 3 noci za 6800,-Kč (226,-Kč os./noc). Na chatě Vás čeká sladké Velikonoční překvapení od paní majitelky a láhev dobrého vína!  U chaty pěkná zahrada s krbem a venkovním posezením pod pergolou vybízí k odpočinku, rožnění, míčovým hrám apod. Kousek od chaty je soukromý rybník k rybaření. 

Ubytování se nachází na Jižní Moravě v překrásné oblasti obklopené CHKO Bílé Karpaty v obci Březová, v okolí je několik chráněných lokalit, např. přírodní památky Cestiska, Dubiny a Kalábová, která je známá výskytem vzácných vstavačů a orchidejí. Nebo se vydejte na výlet s výhledem - na 4 km vzdálenou rozhlednu na Velkém Lopeníku 912 m. n. m. A kdo by chtěl ještě výše, ten zamíří na nejvyšší horu Bílých Karpat - Velkou Javořinu 970 m. n. m., která je vzdálená od chaty 12 km. 

Užijte si Velikonoční dovolenou na chatě nebo chalupě, máme pro Vás ubytování v Čechách, na Moravě a na Slovensku.